נהיגה בחוסר זהירות

נהיגה בחוסר זהירות

מהי נהיגה בחוסר זהירות?

לאחרונה משטרת ישראל שמה דגש על אכיפת עבירות נהיגה בחוסר זהירות. ברוב המקרים ההתנהגות המתוארת בנסיבות המקרה אינה מתאימה לנהיגה בחוסר זהירות זאת משום שמדובר בעבירה שאינה מוגדרת במפורש בחוק ולעיתים שוטרים אינם מבחינים בדקויות ודרישות החוק. במאמר קצר זה אנסה להבהיר את הסוגייה.

 

מהי נהיגה בחוסר זהירות הלכה למעשה?

כל התנהגות שאינה מוגדרת בחוק באופן מפורש ויוצרת סיכון בנהיגה יכולה להיכנס להגדרה של נהיגה בחוסר זהירות. למשל:

– נהג שבעת נהיגה מביט על צג מכשיר טלפון כך שלא מרוכז בכביש לפניו.

– איפור או גילוח בעת נהיגה.

– נהג שמשוחח עם נוסע או בטלפון בעת נהיגה כך שנוצרת הפרעה לריכוז בנהיגה.

– נהג שקורא מסמכים או עיתון בעת נהיגה.

– אכילה או שתיה בזמן נהיגה.

– להביט במראה הקדמית בעת נהיגה.

– להביט לכיסא אחורי או התעסקות עם נוסעים בעת נהיגה .

– חיפוש חפצים בתוך רכב בעת נהיגה.

– כל פעולה אחרת בעת נהיגה שמפריעה לנהג להיות מרוכז באופן מלא בנהיגה.

 

מהם התנאים שדוח נהיגה בחוסר זהירות יהיה חוקי בגינם

במקרה כזה על השוטר שמבחין בעבירה להיות במקביל לנהג שמבצע את העבירה בפרק זמן מספיק שיוכל לראות את התנהגות הנהג באופן ברור ולתעד אותו באופן מדויק. כמוכן נדרש שהשוטר יהיה קרוב מספיק לרכב של עובר העבירה ושלא תהיה שום הפרעה בשדה הראיה שלו (למשל לא חלונות מלוכלכים ולא ערפל – לא גשם – אור יום ולא חשיכה ועוד). על השוטר לשמור על קשר עין רצוף מרגע ביצוע העבירה ועד לעצירתו המוחלטת של הרכב.

 

ענישה בגין נהיגה בחוסר זהירות

נכון להיום בשנת 2019 הענישה בגין נהיגה בחוסר זהירות היא 500 ₪ קנס + 6 נקודות.

 

הבסיס החוקי

תקנה 21(ג) לתקנות התעבורה: לא ינהג אדם רכב בקלות ראש או בחוסר זהירות, או ללא תשומת לב מספקת בהתחשב בכל הנסיבות ובין השאר בסוג הרכב, במטענו, בשיטת בלמיו ומצבם, באפשרות של עצירה נוחה ובטוחה והבחנה בתמרורים, באותות שוטרים, בתנועת עוברי דרך ובכל עצם הנמצא על פני הדרך או סמוך לה ובמצב הדרך.

תקנה זו היא תקנה כללית על כל היבטיה וניתנת לפרשנות רחבה. נהיגה בחוסר זהירות יכולה להישאר בגדר עבירה ויכול לגרום גם לתאונה.

להמשך קריאה מעמיקה בנושא תאונות דרכים במאמר אקדמי, ראה פרקים ג’-ד’

 

פרשנות המונח נהיגה בחוסר זהירות

במאמר זה ההתייחסות למונח חוסר זהירות – כאשר היא בגדר עבירה בלבד ולא גרמה לתאונת דרכים. כאמור אין הגדרה בחקיקה מהי נהיגה בחוסר זהירות. מדובר בהגדרה כללית שניתן להכניס בתוכה מגוון רחב של התנהגויות בעת נהיגה.

 

מכיוון שהמחוקק לא הגדיר מהי נהיגה בחוסר זהירות נפנה להגדרה לשונית של המונח לפי השפה העברית. חשוב להבהיר שלעיתים כאשר מונח מסוים אינו מוגדר בחוק גם בתי המשפט נעזרים בדרך פרשנות כפי שאני נוקט במאמר זה והיא פניה להגדרת המונח לפי השפה העברית.

אם כן השאלה היא כיצד ניתן לפרש ” לא נהג אדם רכב בלא זהירות” לפי השפה העברית?

לפי השפה העברית המילה “זהירות” משמעה “להימנע מסיכון” במילים אחרות ניתן לקבוע כי המחוקק בתקנה 21(ג) לתקנות התעבורה דורש “שאדם יימנע מסיכון בנהיגתו”.

לפרשנות נרחבת של המונח סיכון ראה מאמר אקדמי: “פרשנות המונחים סיכון וזכות קדימה בתעבורה

 

המחוקק דורש שאדם יימנע מכל סיכון בנהיגתו כלומר שלא יגרום סיכון בנהיגתו ובנוסף יימנע מסיכון שנהגים אחרים יוצרים בנהיגתם. במקרה זה מה שמעניין אותנו זה הסיכון שהנהג יוצר בנהיגתו. (כאשר אדם לא נמנע מסיכון שנהג אחר גורם בנהיגתו ועקב כך נגרמת תאונה – זה לא נושא המאמר).

 

המאמר נכתב ע”י עו”ד גל מוטאי – משרד עורכי דין תעבורה מוטאי, מצגר, גרבאוי כל הזכויות שמורות.

משרדנו מוטאי, מצגר, גרבאוי מורכב משוטרים בדימוס עם עשרות שנות בתחום התעבורה במשטרת ישראל כשוטרים, ובנוסף עוסקים כעורכי דין המייצגים בשנים האחרונות כסנגורים בכל הארץ.

 

טל לייעוץ וייצוג בכל הארץ: 0502266882 – 0526400111

אין האמור לעיל מהווה ייעוץ משפטי ואינו תחליף לייעוץ משפטי פרטני. כל הנוקט פעולה או נמנע מנקיטת פעולה לאור האמור לעיל עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו הבלעדית.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדש באתר

צרו איתנו קשר