ערעור על דוח או קנס משטרה

קיבלת דוח קנס או הזמנה למשפט? 

במרבית המקרים נהגים מקבלים דוחות וממהרים לשלם את הקנס או להודות בעבירה בבית המשפט כדי לסיים את המקרה ללא התייעצות כלל עם עורך דין תעבורה.

נהגים אלה לרוב לא מבינים את משמעות תשלום הדוח או הודאה בביצוע העבירה בבית המשפט גם אם היא אינה כרוכה בפסילת רישיון הנהיגה שלהם.

חשוב לדעת שבגין כל עבירה כמעט, היום קיימת חובת נקודות אשר ברגע שנהג משלם את הדוח או מודה בביצוע העבירה, נקודות אלו באופן אוטומטי נזקפות לחובתו של הנהג ולכך השלכות חמורות בהמשך על רישיון הנהיגה שלכם.

 

למשל בגין עבירות: (נכון ל – 18.12.2018)

נהיגה בשכרות – 10 נקודות.

מהירות מופרזת חלקן – 10 נקודות.

רמזור אדום – 10 נקודות.

נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סם – 10 נקודות.

סירוב להיבדק – 10 נקודות.

שימוש בטלפון נייד בעת נהיגה – 8 נקודות.


ההשלכות הניקוד הן:

צבירה של 12 נקודות – קורס נהיגה מונעת בסיסי + מעבר מבחן סיום בהצלחה

צבירה בין 14-24 נקודות – קורס נהיגה מונעת מתקדם + מעבר מבחן סיום בהצלחה

צבירה של 36 נקודות – פסילת רישיון נהיגה למשך 3 חודשים + תיאוריה מחדש.

צבירה של 36 נקודות נוספות תך 6 שנים מיום ביצוע העבירה האחרונה שבגינה נפסלת 3 חודשים בפעם הראשונה – פסילת רישיון נהיגה למשך 9 חודשים + טסט + תיאוריה מחדש + מכון הרפואי ושני קורסי נהיגה מונעת נוספים.

למידע נוסף בנושא שיטת הניקוד לחץ כאן >>

 

טיפים חשובים:

1. קיבלת דוח קנס על עבירה שיש בגינה נקודות? פנה מיד לייעוץ עם עורך דין תעבורה כדי לבחון אפשרות הגשת בקשה להישפט כדי לבטל את דוח המשטרה או לבטל את הנקודות. שים לב מגישים בקשה להישפט רק אם הסיכויים לביטול הנקודות הם גבוהים

2. קיבלת הזמנה למשפט ויש בגין העבירה נקודות או סכנת פסילה? מומלץ מאד לפנות לייעוץ וייצוג עורך דין תעבורה מומחה כדי לקבל ייצוד הולם ולצמצם נזקים עתידיים.

3. קיבלת קנס או הזמנה לדין ללא נקודות או סכנת פסילה? ניתן לפנות לתביעה משטרתית לסיים את התיק ללא ייצוג של עורך דין תעבורה.

• בכל מקרה תמיד מומלץ להתייעץ עם עורך דין תעבורה מומחה (גם אם מדובר בערעור על קנס משטרה).

למדריך השלם לשמירה על רישיון הנהיגה שלך לחץ כאן >>

 

משרדנו מתמחה בתחום התעבורה ומורכב משוטרים בדימוס עם עשרות שנות ניסיון בהפעלת מכשירי האכיפה של משטרת ישראל כשוטרים, ובנוסף עוסקים כעורכי דין המייצגים בשנים האחרונות כסנגורים בכל הארץ. טל לייעוץ וייצוג בכל הארץ: 0502266882 – 0526400111

אין האמור לעיל מהווה ייעוץ משפטי ואינו תחליף לייעוץ משפטי פרטני. כל הנוקט פעולה או נמנע מנקיטת פעולה לאור האמור לעיל עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו הבלעדית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדש באתר

צרו איתנו קשר