עקבו אחרינו

סניף ראשי

נתנזון 28, חיפה

050-226-6882

ענישה בגין נהיגה בשכרות לפי פקודת התעבורה

קיבלתם דוח / הזמנה למשפט? מלאו פרטים וקבלו ייעוץ מיידי!

ענישה בגין נהיגה בשכרות

סעיף 39א לפקודת התעבורה – פסילת מינימום בשל נהיגה בשכרות

הורשע אדם על עבירה כאמור בסעיף 62(3), דינו – בנוסף לכל עונש אחר – פסילה מקבל או מהחזיק רישיון נהיגה לתקופה שלא תפחת משנתיים, ואם כבר הורשע על עבירה זו בשנה שקדמה לאותה עבירה – פסילה לתקופה שלא תפחת מארבע שנים; אולם רשאי בית המשפט, בנסיבות מיוחדות שיפרש בפסק הדין, להורות על פסילה לתקופה קצרה יותר.

סעיף 62 לפקודת התעבורה – עבירות

העובר אחת העבירות האלה, דינו – מאסר שנתיים או קנס, כאמור בסעיף 61(א)(3) לחוק העונשין, התשל"ז-1977 (להלן – חוק העונשין), ואם העבירה היא עבירת קנס שדן בה בית המשפט – קנס פי 1.25 מהקנס האמור בסעיף 61(א)(1) לחוק העונשין, התשל"ז-1977:

(3)  הוא שיכור בהיותו נוהג רכב, או בהיותו ממונה על הרכב, בדרך או במקום ציבורי; לענין זה, "שיכור" ו"ממונה על הרכב" – כהגדרתם בסעיף 64ב;

הסבר ופרשנות:

תחילה המחוקק בסעיף 62 לפקודת התעבורה קבע כי ניתן לקבוע ענישה של עד שנתיים מאסר או קנס הקבוע בחוק לנהג שיימצא נוהג בשכרות לפי ההגדרות הקבועות בסעיף 64ב לפקודת התעבורה.

בהמשך על מנת לאפשר מלחמה יעילה בתופעת הנהיגה בשכרות המחוקק קבע בשנת 1995 בסעיף 39א לפקודת התעבורה כי בנוסף לענישה האמורה בסעיף 62 לפקודה חובה לקבוע ענישת מינימום של פסילת רישיון נהיגה למשך שנתיים ואם אותו נהג הורשע פעמיים באותה העבירה במשך שנה אחד הפעם דינו מינימום 4 שנות פסילת רישיון נהיגה.

להמשך קריאה מעמיקה בנושא נהיגה בשכרות במאמר אקדמי לחצו כאן

אין האמור לעיל מהווה ייעוץ משפטי ואינו תחליף לייעוץ משפטי פרטני. כל הנוקט פעולה או נמנע מנקיטת פעולה לאור האמור לעיל עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו הבלעדית.

המאמר נכתב ע"י עורכי הדין מוטאי, מצגר גרבואי, בעלי עשרות שנות ניסיון בתחום התעבורה.

כל הזכויות שמורות לחברת עו"ד תעבורה מוטאי-מצגר-גרבאוי

משרדנו כמשרד עו"ד תעבורה מורכב משוטרים בדימוס עם עשרות שנות במשטרת ישראל כשוטרים, ובנוסף עוסקים כעורכי דין המייצגים בשנים האחרונות כסנגורים בכל הארץ. טל לייעוץ וייצוג בכל הארץ: 0502266882 – 0526400111

מאמרים נוספים באותו נושא

מומלץ לקרוא גם

אהבתם? שתפו לחברים!

Share on facebook
שיתוף בפייסבוק
Share on whatsapp
שיתוף בוואטסאפ
Share on email
שיתוף באימייל
Share on linkedin
שיתוף בלינקדאין