עקבו אחרינו

סניף ראשי

נתנזון 28, חיפה

050-226-6882

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

נהיגה בשכרות – ענישה

קיבלתם דוח / הזמנה למשפט? מלאו פרטים וקבלו ייעוץ מיידי!

נהיגה בשכרות - ענישה

נהיגה בשכרות – ענישה

נהיגה בשכרות מהווה עבירה בין החמורות ביותר בדיני תעבורה ולכן הענישה שקבועה היא חמורה במיוחד. כדי לעשות סדר בשפה פשוטה וברורה נבהיר את הדברים באופן הבא.

פסילת רישיון נהיגה והשבתת רכב:

נהג שנעצר בגין חשד לנהיגה בשכרות בשלב הראשוני מובא בפני קצין משטרה לצורך קבלת החלטה בדבר פסילת רישיון הנהיגה והשבתת רכבו. לקצין המשטרה קיימת סמכות לפסול את רישיון הנהיגה ולהשבית את רכבו של הנאשם למשך 30 ימים. מומלץ מאד בשלב זה לפנות לעו"ד תעבורה לקבלת ייעוץ וליווי גם לתהליך זה, שכן דברים שנאמרים בשימוע בפני קצין המשטרה גם יכולים לשמש כנגדכם בבית המשפט.

נהג שמואשם בנהיגה בשכרות:

בצידה של עבירה זו נכון להיום 10.07.2018 קיימת חובת פסילת רישיון נהיגה של מינימום שנתיים . בית המשפט מוסמך בנסיבות חריגות ומיוחדות לחרוג מענישה זו ולגזור פחות משנתיים פסילה על הנאשם. חשוב להבהיר כי על פי הנחיית בית המשפט העליון, נהג שמורשע בעבירה זו ב99.99999% מהמקרים יקבל פסילת רישיון נהיגה לפחות למשך שנתיים.

כאו החשיבות לפנות לייעוץ וייצוג של עורך דין תעבורה (מומחה) שיבצע ניתוח מעמיק וקפדני לחומר הראיות על מנת להסב את סעיף האישום מ נהיגה בשכרות לנהיגה תחת השפעת אלכוהול או סם.

נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סם מסוכן:

בצידה של עבירה זו קיימת נכון להיום 10.07.2018 חובת פסילת רישיון נהיגה למשך 3 חודשים בלבד. מרביתם המכריע של הנהגים שמואשמים בנהיגה בשכרות בסופו של תהליך מורשעים בעבירה זו וככל שתוצאת הינשוף היא מציגה כמות אלכוהול גבוהה יותר דרישת המשטרה לתקופת פסילה גבוהה יותר בהתאמה .

חשוב לציין כי תיקי נהיגה בשכרות הם תיקים מאד מורכבים וחייבים לעמוד בתנאי חקיקה ונהלים קפדניים ביותר, לרוב תיקים אלה לא עומדים בתנאים אלה וככל שעורך דין תעבורה מקצועי יותר כך הוא יודע לאתר יותר כשלים בחמור הראיות וכך גם יכול להוריד את תקופת הפסילה בעת הסדר עם התביעה המשטרית.

 

מהי מדיניות משטרת ישראל בענישה?

אם מדובר בפעם ראשונה: 

נהיגה בשכרות, משטרת ישראל מבקשת מינימום שנתיים פסילה, בנוסף לכך קנס כספי ועונשי פסילה מאסר על תנאי.

נהיגה תחת השפעה אלכוהול או סם מסוכן,  משטרת ישראל  מבקשת לפחות 1/2 שנה פסילת רישיון נהיגה , קנס כספי , מאסר ופסילה על תנאי.

 אם מדובר בפעם שניה :

ללא קשר לעובדה האם מדובר בנהיגה בשכרות ונהיגה תחת השפעה   משטרת ישראל תבקש, מאסר בפועל, לפחות שנתיים פסילה, קנס כספי גבוה  מאסר ופסילה על תנאי.

 

כמות פי 2.5 מהמותר בחוק:

נהיגה בשכרות

משטרת ישראל תבקש 3 שנות פסילת רישיון נהיגה, מאסר בפועל, קנס כספי, מאסר ופסילה על תנאי.

נהיגה תחת השפעה:

משטרת ישראל תבקש לפחות  11 חודשי פסילת רישיון נהיגה , קנס כספי גבוה, מאסר ופסילה על תנאי.

מדיניות בתי המשפט:

בתי המשפט השלום שדנים במקרים אלה על ידי הנחיית בית המשפט עליון בפסיקות רבות, מצווים להחמיר בענישה ע"מ למגר את התופעה הנהיגה בשכרות אשר מסכנת  חיי אדם בדרכים..

המדריך השלם לחשוד בנהיגה בשכרות

אין האמור לעיל מהווה ייעוץ משפטי ואינו תחליף לייעוץ משפטי פרטני. כל הנוקט פעולה או נמנע מנקיטת פעולה לאור האמור לעיל עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו הבלעדית.

המאמר נכתב ע"י עורכי הדין מוטאי, מצגר גרבואי, בעלי עשרות שנות ניסיון בתחום התעבורה.

כל הזכויות שמורות לחברת עו"ד תעבורה מוטאי-מצגר-גרבאוי

משרדנו כמשרד עו"ד תעבורה מורכב משוטרים בדימוס עם עשרות שנות במשטרת ישראל כשוטרים, ובנוסף עוסקים כעורכי דין המייצגים בשנים האחרונות כסנגורים בכל הארץ. טל לייעוץ וייצוג בכל הארץ: 0502266882 – 0526400111

מאמרים נוספים באותו נושא

מומלץ לקרוא גם

אהבתם? שתפו לחברים!

Share on facebook
שיתוף בפייסבוק
Share on whatsapp
שיתוף בוואטסאפ
Share on email
שיתוף באימייל
Share on linkedin
שיתוף בלינקדאין