מצלמות מהירות

מצלמות מהירות

שיתוף המאמר ברשתות חברתיות:

מצלמות מהירות

בידי משטרת ישראל קיימות 2 סוגי מצלמות לאכיפת מהירות – מצלמות ניידות ומצלמות נייחות.

מצלמות מסוג א-3:

בחודשים האחרונים ישנה מחלוקת קשה בין ההגנה לתביעה בדבר אמינות ודיוק מצלמות המהירות בדבר השאלה האם הן עומדות בתנאי התקן הישראלי.

אנחנו מידי יום נשאלים על ידי לקוחותינו בעניין גורל מצלמו מהירות ומה נעשה ומה ייעשה עם דוחות וכתבי אישום שהוגשו בגין המצלמות.

להלן פרטי הפרשה בקצרה : נכון להיום 15.07.2018 – הדיון הוא מתנהל בבית המשפט השלום בעכו. אין עדיין הכרעה בסוגיה . משטרת ישראל בינתיים אינה מפיקה דוחות בגין עבירות המהירות של נהגים שנקלטו על ידי המצלמות. נהגים שנקלטו על ידי המצלמות ושקיבלו דוחות אליהם הביתה מומלץ להם לפנות לייעוץ עו”ד תעבורה מומחה.

 

המצלמות הניידות הן מסוג F-6:

המצלמות הניידת נמצאות פחות בשימוש והמשטרה מפעילה אותן פחות זאת משום שהן קשות ומסורבלות לתפעול אולם יחד עם זאת צריך לזכור כי אם הן מופעלות, בדרך כלל מיקומן לא ידוע ומשתנה לפי החלטת המפעיל ובנוסף הן מופעלות בתוך רכב סמוי.

מצלמות אלו יכולות להבחין במהירויות בכיוון נסיעת הניידת וגם בכיוון הנגדי. ברוב המקרים הן מופעלות בכיוון נסיעת הניידת בעת שהמצלמה עובדת כשהניידת היא סטאטית בלבד.

למכשיר מגבלות רבות ולא ניתן להפעילה בכל מקום, אלא רק במקומות שהוגדרו ואושרו מראש באמצעות אגף התנועה. למשל: לא ניתן להפעיל את המכשיר מתחת לקו מתח גבוהה.

ערכה הראייתי של התמונה: במידה והמצלמה עברה בדיקות כנדרש, הופעלה כראוי ע”י אדם מוסמך ומיומן, לתמונה המוצגת בבית המשפט ערך ראייתי מכריע לחובתו של הנאשם.

להבהיר: ניתן לעבור את הצומת במהירות המותרת הקבועה באותה הדרך בה נוסע הנהג. בתקופה האחרונה יצא מייל בתפוצה המונית שהמהירות המותרת בצומת היא 70 קמ”ש . אין שום בסיס חוקי לטענה זו והיא פשוט אינה נכונה.

 

תוך כמה זמן חובה לשלוח לנהג את דוח המצלמה?

ע”פ חוק דוח מצלמה חייב להישלח לנהג תוך 4 חודשים מיום ביצוע העבירה. דוח שלא יישלח בפרק הקבוע מתיישן ודינו ביטול.

 

אין האמור לעיל מהווה ייעוץ משפטי ואינו תחליף לייעוץ משפטי פרטני. כל הנוקט פעולה או נמנע מנקיטת פעולה לאור האמור לעיל עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו הבלעדית.

המאמר נכתב ע”י עורכי הדין מוטאי, מצגר גרבואי, בעלי עשרות שנות ניסיון בתחום התעבורה.

כל הזכויות שמורות לחברת עו”ד תעבורה מוטאי-מצגר-גרבאוי

משרדנו כמשרד עו”ד תעבורה מורכב משוטרים בדימוס עם עשרות שנות במשטרת ישראל כשוטרים, ובנוסף עוסקים כעורכי דין המייצגים בשנים האחרונות כסנגורים בכל הארץ. טל לייעוץ וייצוג בכל הארץ: 0502266882 – 0526400111

שיתוף המאמר ברשתות חברתיות:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צרו איתנו קשר