עקבו אחרינו

סניף ראשי

נתנזון 28, חיפה

050-226-6882

מהירות מופרזת 230 קמ"ש – תיק 5325-10-16

קיבלתם דוח / הזמנה למשפט? מלאו פרטים וקבלו ייעוץ מיידי!

מהירות מופרזת 230

לקוח משרדנו נעצר בחשד לנהיגה בעבירת מהירות מופרזת של 230 קמ"ש. הלקוח טען כי לא רק שהוא לא נהג במהירות זו אלא גם לא נסע במהירות מעל המותרת כלל. כמו כן הוא טען כי הוא חף מפשע לחלוטין ואין לו כל קשר לעבירה זו. הנהג נפסל עד תום ההליכים ולאחר 9 חודשים רישיונו הוחזר. 

עורכי דין גל מוטאי, בלהה מצגר וישראל גרבאוי (אנשי משטרה בעברם) בחנו את חומר הראיות ואכן התברר כי לא ניתן לשייך את העבירה לנהג הנאשם.

 

להלן חלק מהכשלים הראייתיים: 

1. התברר כי בוצעה אכיפת עבירת המהירות באמצעות מכשיר הדבורה – לאחרונה בית המשפט העליון קבע כי מכשיר הדבורה אינו אמין ואינו מדויק באכיפת עבירות מהירות.

2. השוטרים שהפעילו את המכשיר הדבורה נסעו בנתיב הנגדי לכיוון נסיעת הרכב החשוד ונאלצו לבצע פרסה אחריו. תנועה עיכבה את ביצוע הפרסה וכך הם איבדו קשר עין עם הרכב החשוד.

3. תוואי השטח והכביש נבדק על ידינו והתברר שלא ניתן לנסוע במהירות זו לנוכח העקומות ותנאי הקרקע במקום.

4. במרדף אחרי הרכב החשוד היו מספר שוטרים אשר כתבו דוחות פעולה ובהם סתירות בזמנים וברישומים.

5. כשלים רבים נוספים.

 

התביעה ביקשה: 

פסילת רישיון נהיגה 6 שנים + מאסר בפועל לתקופה של 8 חודשים + מאסר על תנאי + פסילה על תנאי + קנס גבוה. (ענישה זו כרוכה בהוצאת רישיון נהיגה מחדש – טסט ותיאוריה)

 

התוצאה:

קנס 2000 ₪ – פסילה 9 חודשים בניכוי תקופת פסילה עד תום ההליכים שהוא ריצה בטרם הגיעו אלינו.

 

מדוע חשוב לפנות לייצוג עורך דין תעבורה בעבירת מהירות כזו גבוהה?

בעבירות מהירות גבוהות (החל ממהירות 180 קמ"ש ומעלה) ישנה דרישה של ענישה מחמירה של מאסר בפועל ותקופות פסילה של 5 שנים ומעלה. פניה לעורך דין תעבורה מומחה ובדיקה מעמיקה של חומר הראיות יכולה להביא לגילוי האמת, לביטול כתב האישום או להקלה משמעותית בענישה הנדרשת על ידי התביעה המשטרתית.

 

משרד עורכי דין תעבורה מוטאי מצגר גרבואי מורכב עורכי דין אשר בעברם אנשי משטרה וכהנו בתפקידים כמרצים, כתובעי תעבורה, שוטרי תנועה ובוחני תאונות דרכים. המשרד בעל הישגים מדהימים בתחום התעבורה.

טל לייעוץ וייצוג: 050226682 – 0526400111

לצפייה בהצלחות המשרד >>

אהבתם? שתפו לחברים!

Share on facebook
שיתוף בפייסבוק
Share on whatsapp
שיתוף בוואטסאפ
Share on email
שיתוף באימייל
Share on linkedin
שיתוף בלינקדאין