שופט נתפס בעבירת תנועה

כמה נקודות זה שלילה – המדריך המלא

כמה נקודות ברישיון זה שלילת רישיון?

שיטת הניקוד בישראל היא שיטה שנאכפת ומופעלת ביד קשה על ידי משרד הרישוי. במאמר קצר זה נבהיר את השלכות צבירת הנקודות על נהגים כולל את אמצעי התיקון הנדרשים אשר בסופם נהג יכול להגיע למצבים של פסילת רישיון נהיגה.

 

צבירת הניקוד ואמצעי התיקון, מתי ייפסל רישיון הנהיגה שלי? 

1. צבירה עד 10 נקודות בלבד תוך שנתיים הנקודות נמחקות.

2. צבירה בין 12 ל 22 נקודות, הנהג יידרש לבצע קורס נהיגה מונעת מסוג בסיסי.

3. צבירה בין 24 ל 34 נקודות הנהג יידרש לעבור קורס נהיגה מונעת מסוג מתקדם.

 

פסילת רישיון למשך 3 חודשים

צבירה של 36 נקודות הנהג יידרש בנוסף לשני הקורסים להפקיד את רישיונו (פסילה) למשך 3 חודשים ולעבור תיאוריה כדי לקבל רישיון נהיגה מחדש.

 

פסילת רישיון נהיגה למשך 9 חודשים

נהג שתוך 6 שנים מיום ביצוע העבירה האחרונה שבגינה נפסל בפעם הראשונה למשך 3 חודשים וצובר 36 נקודות נוספות יידרש לעבור שוב שני קורסי נהיגה מונעת, להפקיד את רישיונו למשך 9 חודשים (פסילה), לבצע טסט ותיאוריה מחדש ולעבור בחינות של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים כדי לחדש רישיון נהיגה.

נהגים רבים נפסלים שלא כדין על ידי משרד הרישוי לעתים קרובות גם בגין נקודות שנצברו לפני שנים רבות.

 

מתי הפסילה היא לא כדין?

במקרה של פסילת רישיון נהיגה למשך 3 חודשים – כאשר הנקודות נצברו במשך יותר מ-4 שנים ומשרד הרישוי לא שלח דרישה לביצוע אמצעי תיקון והתליית רישיון נהיגה כפי שנדרש בדין.

במקרה של פסילת רישיון נהיגה למשך 9 חודשים – כאשר הנקודות נצבר במשך יותר מ – 6 שנים ולא נשלחו דרישות על ידי משרד הרישוי לביצוע אמצעי תיקון והתליית רישיון נהיגה כפי שנדרש בדין.

 

שאלות נוספות בנושא זה ניתן להיכנס למדריך השלם לשיטת הניקוד

חשיבות פניה לעורך דין תעבורה מומחה בתחום

שיטת הניקוד היא שיטה מרכבת מסובכת מאד ודורשה הבנה מעמיקה של הכללים הקבועים בתקנות התעבורה. רק עורך דין תעבורה מומחה יכול לאתר את הכשלים הקיימים בעבודת משרד הרישוי ויכול להביא לביטול הפסילה או קיצור התקופה באופן משמעותי.

משרדנו עורכי דין תעבורה מוטאי מצגר גרבאוי מורכב מעורכי דין שוטרים בעברם בעלי עשרות שנות ניסיון בתחום זה (בעל הישגים מדהימים בתחום התעבורה) יכולים לסייע לך לשמור על רישיון הנהיגה שלך.

לייעוץ וייצוג ניתן לחייג 0526400111 – 0502266882.

 

להצלחות המשרד >>

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

צרו איתנו קשר