נהיגה בשכרות 2019

חוק נהיגה בשכרות 2019 – נקודות וענישה

שיתוף המאמר ברשתות חברתיות:

מהו חוק נהיגה בשכרות לשנת 2019 ומהי הענישה הצפויה לנהג החשוד בנהיגה בשכרות?

לקראת השנה החדשה 2019 חשוב לשים לב כי משטרת ישראל מגבירה אכיפה של עבירת נהיגה בשכרות , נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סם. בערב שבין 31.12.2018 ל – 01.01.2019 תראו נוכחות מוגברת של משטרת ישראל בכל פינת רכב לכן חשוב לשים לב שלא לשלב בין אלכוהול ונהיגה.

תקנות התעבורה יחד עם מדיניות המשטרה בנושא אכיפה בנהיגה בשכרות משתנות לעיתים קרובות, וכדאי להיות מעודכנים על מנת שלא תקבלו כתב אישום בטעות בגין חשד לנהיגה בשכרות או נהיגה תחת השפעת סמים או אלכוהול.

במאמר הקצר הזה נביא בפניכם את ענישה בגין נהיגה בשכרות היום ונדבר גם על הצעת החוק החדש שאמורה לשנות את הענישה בכל נושא הנהיגה בשכרות.

 

הכמות המותרת של אלכוהול ע”פ חוק נכון לשנת 2019:

לגבי נהג צעיר (עד גיל 24), נהג חדש (עד שנתיים וותק ברישיון נהיגה), נהגי רכב ציבורי  או נהגי רכב משא מעל 3.5 טון מותר עד 49 מיקרוגרם של אלכוהול בליטר 1 של אוויר נשוף בבדיקת ינשוף, או עד 9 מיליגרם של אלכוהול ב 100 מיליליטר בבדיקת דם. מעל כמויות אלה הנהג ייחשב לנהג שיכור. משטרת ישראל אוכפת החל מכמות של 100 מיקרוגרם של אלכוהול בליטר אחד של אוויר נשוף.

לגבי נהגים שלא נכנסים לקטגוריה זו הכמות המותרת היא עד 239 מיקרוגרם אלכוהול בליטר 1 של אוויר נשוף בבדיקת ינשוף, או עד 49 מיליגרם של אלכוהול ב – 100 מיליליטר בבדיקת דם. נהג שייתפס בכמות מעל לזו שקבועה בחוק יואשם בנהיגה בשכרות.

 

הענישה בגין נהיגה בשכרות היום: (תחילת 2019)

נכון להיום בתחילת שנת 2019 הענישה בגין נהיגה בשכרות היא מינימום שנתיים פסילה ו-10 נקודות. במקרים אלה כאשר הנהג החשוד  בנהיגה בשכרות מיוצג על ידי עורך דין תעבורה מומחה ייתכן כי עקב כשלים בחומר הראיות, סעיף האישום יוסב לנהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים ובמקרה זה עונש המינימום הוא 3 חודש פסילת רישיון נהיגה ו-10 נקודות.

נהג חדש שמורשע בנהיגה בשכרות או נהיגה תחת השפעת סמים או אלכוהול ייאלץ לעבור טסט ותיאוריה מחדש ובחינות של המכון הרפואי כדי לקבל רישיון נהיגה מחדש, זאת ללא שום קשר לתקופת הפסילה ובנוסף יזקפו לחובתו – 10 נקודות.

 

הענישה בגין נהיגה בשכרות – הצעת חוק:

בהצעת החוק החדשה לענישה בגין חשד לנהיגה בשכרות, הענישה מבוססת בעיקר על כמות האלכוהול שנמצא בגופו של נהג. ככל שכמות האלכוהול היא גבוהה יותר כך הענישה שמוצעת היא חמורה יותר.

על פי הצעת החוק נהג שנעצר בגין כמות בין 240 עד פי אחד וחצי מעל המותר, ייפסל רישיונו למשך 12 חודשים ובנוסף יזקפו לחובתו – 10 נקודות. נהג שייתפס בגין כמות אלכוהול בין, פי אחד וחצי ועד פי שלוש מעל המותר, ייפסל רישיונו למשך 24 חודשים ובנוסף יזקפו לחובתו – 10 נקודות. נהג שיואשם בנהיגה בכמות מעל פי שלוש מהמותר, או סירוב להיבדק, ייפסל רישיונו למשך 36 חודשים לפחות ובנוסף יזקפו לחובתו – 10 נקודות.

הצעת חוק זו ייתכן שתתקבל במהלך שנת 2019.

המדריך השלם לחשוד בנהיגה בשכרות

 

לסיכום:
בתיקים של חשד לנהיגה בשכרות חשוב מאד לפנות לייעוץ עורך דין תעבורה מומחה זאת משום שהתביעה דורשת ענישה מחמירה והנהג צפוי לאבד את רישיונו לתקופה ארוכה.

ע”פ מדיניות משטרת ישראל, נהג שייתפס בכמות של אלכוהול פי שתיים וחצי מהמותר בחוק ומעלה יוגדר כנהג שעבר עבירת תלת”ן, יוזמן לשיפוט מהיר והתביעה תבקש את פסילת רישיונו עד תום ההליכים וכמוכן תהיה דרישת ענישה חמורה בעת גזירת דינו בבית המשפט התעבורה.

משרדנו מוטאי, מצגר, גרבאוי עו”ד תעבורה מורכב משוטרים בדימוס עם עשרות שנות במשטרת ישראל כשוטרים,  ובנוסף עוסקים כעורכי דין המייצגים בשנים האחרונות כסנגורים בכל הארץ. טל לייעוץ וייצוג בכל הארץ: 0502266882 – 0526400111

אין האמור לעיל מהווה ייעוץ משפטי ואינו תחליף לייעוץ משפטי פרטני. כל הנוקט פעולה או נמנע מנקיטת פעולה לאור האמור לעיל עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו הבלעדית.

שיתוף המאמר ברשתות חברתיות:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדש באתר

צרו איתנו קשר