צריך ייעוץ מיידי ומקצועי? מלא פרטיך ונחזור אלייך בהקדם:

כיצד תבחרו עורך דין

בשנים האחרונות חל ריבוי במספר עורכי הדין בישראל. ריבוי זה לא פעם מביא לבלבול ולקושי לבחור את העורך הדין המתאים לבעיה הספציפית שבה אנו נדרשים לטפל. כמו כן, כל אדם במהלך חייו נאלץ לא פעם להתמודד מול הממסד או מול מערכת המשפט. מוסדות אלה לא דוברים את "השפת העברית", אלא יש להם שפה משלהם שהיא השפה המשפטית.

השפה המשפטית היא האמצעי התקשורת הנכונה מול מוסדות מדינה ומערכת המשפט. מי שמתנהל מול מוסדות אלה מבלי שיודע את השפה המשפטית, ייתכן מאד שיפסיד בהתמודדות, עקב "קצר בתקשורת". או במילים אחרות, ככל שאדם המתנהל מול מוסדות אלה יודע את השפה המשפטית בצורה הטובה יותר כך סיכוייו להצלחה בהתמודדות גבוהים יותר.

תחום המשפט הוא עולם שלם ויש ישנן שפות רבות בתחום זה. למשל:
  • בתחום התעבורתי עלינו לדבר ב"שפה התעבורתית".
  • בתחום הפלילי המובהק עלינו לדבר ב"שפה הפלילית".
  • בתחום הנזיקין עלינו לדבר ב"שפה הנזיקית".
  • בתחום החוזי עלינו לדבר ב"שפה החוזית".
  • בתחום המשפחה צריך לדבר "שפה המשפחתית".
  • בתחום החוקתי צריך לדבר "שפה חוקתית"
מיהו עורך דין?
אם כן עורך הדין הוא אדם שאמור לדעת את השפה המשפטית. תפקידו של עורך דין הוא לשמש פה לאילמים, או במילים אחרות לשמש פה לחסרי היכולת להגן על עצמם.

מיהו עורך דין טוב?
עורך דין טוב, הוא עורך דין שיודע שפת התחום שבו הוא עוסק בצורה הטובה ביותר. ככל שעורך דין יותר מנוסה בתחומו כך הוא יודע את שפת תחומו בצורה טובה יותר. אם כך, הוא יכול לתקשר עם סביבת העבודה שלו בצורה הטובה יותר ולהביא את התוצאה הטובה ביותר ללקוחו, שהוא "חסר קול" וחסר יכולת להגן על עצמו.

האם ייתכן שיש עורך דין שדובר את כל השפות, ויודע אותן על בוריין?
התשובה לכך היא: חד-משמעית לא, כפי שאין אדם בעולם שיודע את כל השפות האחרות.

כיצד נבחר את העורך דין?
אם כן בבואכם לבחור עורך דין תבחרו בעורך דין שיודע את שפת התחום שבו אתם נדרשים בצורה הטובה ביותר . במילים אחרות, חפשו עורך דין שמתעסק רק באותו תחום שבו אתם נדרשים, ויש לו ניסיון רב באותו התחום.

האם ניתן לבחור עורך דין שדובר יותר משתי "שפות משפטיות"?
התשובה לכך היא כפי שצוין לעיל: "ככל שאדם המתנהל מול מוסדות אלה יודע את השפה המשפטית באותו התחום, בצורה הטובה יותר כך סיכוייו להצלחה בהתמודדות גבוהים יותר".